Arkadaşlar Sitemizin Yeni URL'si EnDiziFilmizle.Com Olmuştur.

The Walking Dead

admin
06 Ara 2018
The Walking Dead

The Walking Dead dizisi yayınlandığı ilk sezondan itibaren dizi tutkunlarından artı not almıştır ve dünya çapında en çok izlenen yabancı dizi haline gelmiştir. Kısa süre içinde efsane olan zombi temalı bu dizi ilk seyirciyle buluştuğu tarihten 8 yıl geçmesine rağmen halen reyting oranı üst seviyededir. Büyük alkış toplayan The Walking Deaddizisinin konusunu, oyuncularını, müziklerini ve tüm sezon tanıtımlarını sizlere sunuyoruz.

The Walking Dead Dizisi

The Walking Dead Türkçe karşılığı Yürüyen Ölüler dizisi herkes tarafından bir sonraki bölümü merakla beklenen en iyi bilim kurgu dizileri arasında yerini almıştır. İlk olarak 2003 yılında Robert Kirkman ve Tony Moore tarafından uyarlanıp basılan Amerikan çizgi roman serisi daha sonra ülkemizde Yürüyen Ölüler dizisi olarak ekranlarda gösterime başlamıştır.

Günümüzde efsanevi bir yapım haline gelen The Walking Dead dizisi izleyenlerin soluksuz izleyebileceği ve kendine hayran bırakan bir dizi olarak üst sıralarda yer alıyor. Uzun süredir devam eden bu dizi en iyi bilim kurgu filmleri listesinde Ölümcül Deney serisi gibi bu kategoride tahta ortak oluyor.

İlk olarak 1.Sezon 1.Bölümü 2010 yılında yayınlanan The Walking Dead dizisi oyuncu kadrosu, müzikleri, konusu ve nefes kesen benzersiz sahneleri ile beğeni toplamaya devam ediyor. Henüz diziyi bilmeyenler veya sadece kulaktan dolma bilgiye sahip olanlar için diziyi bütünüyle ele alalım.

The Walking Dead Dizisinin Konusu

İzleyicinin dikkatini ilk olarak çektiği andan itibaren fark yaratan ve herkese hadi sende The Walking Dead izle ve gerçek bilim kurguyu yaşa algısı veren dizi göz kırpmadan izlenen diziler kervanında ipi göğüslüyor.

The Walking Dead çizgi romandan uyarlanan konusu ile ekranlarda yerini alıyor. The Walking Dead dizisinin konusu temel olarak zombi salgınının başlangıcında ve salgın devam ederken sağ kalan insanların zombilerle beraber yaşayarak vermiş olduğu hayat mücadelesini anlatıyor.

Bulaşıcı bir hastalık sebebiyle medeniyet bitmiş ve insanlar zombi saldırısı ile bulaşan virüs sayesinde zombileşmeye ya da dizideki tabiriyle aylaklaşmaya başlamışlardır. Beyin fonksiyonlarını tümüyle bitiren bir hastalık olduğundan dolayı zombiler sadece kafalarından vurularak yok edilmektedir. Zombiler insanların ve hayvanların kanını emerek ve onları yiyerek beslenmektedir. Zombi saldırısına uğrayan kişi sağ kalırsa zombi mikrobu yüzünden birer zom biye dönüşmektedir. Kendi sevdikleri insanların bile zombiye dönüştüğünü gören aylaklarla savaşan bir grup insanın liderliğini şerif yardımcısı Rick Grimes yapmaktadır.

The Walking Dead Dizisi Oyuncuları

Genel olarak en iyi korku filmleri arasında yer alan çoğu dizi gibi bu dizi de zombi konusunu işlemesine rağmen farklı içeriği ve olay örgüsü ile çok başarılı bir dizi haline gelmiştir. The Walking Dead dizisinin başarısı 8,5 IMDb gibi yüksek bir puanla izleyiciden tam not alıyor. Bu dizinin bu kadar başarılı olmasının sebebi dikkat çeken konusunun yanında etkileyici oyuncu kadrosudur. İşte The Walking Dead dizisi oyuncuları;

Rick Grimes-Andrew Lincoln

Salgın olduğu anda en yakın dostu Shane Walsh ile birlikte kaçan bir mahkumla çarpıştığı sırada vurulup komada kalan şerif yardımcısı Rick Grimes uyandığında zombilerle karşılaşır ve ailesinden haber almak için onları aramaya başlar. Hayatta kalan insanları da yanına alarak zorlu mücadele veren Grimes, bu grubun lideri olur.

Dizide başrol oyunculuğu yapan Andrew Lincoln bugüne kadar birçok ses getiren yapımda yer almıştır fakat The Walking Dead dizisinde kavuştuğu ün ile dizinin önlenemez yükselişini sürdürmeye devam etmektedir.

Darly Dixon-Norman Reedus

Dizinin 1. sezonunda acımasız ve kötü bir karakter olarak ortaya çıkan Darly Dixon dizinin 2. sezonunda en sevilen karakterlerden biri olmuştur ve Shane öldükten sonra da Rick’in en yakın dostu olmaya başlamıştır. Oyuncuyu farklı efsane yapımlarda da daha önce tanımış ve duymuştuk.

Carol Peletier-Melissa McBride

Dizide en uzun soluklu olarak hayatta kalan ve tanınmış bir karakter olarak karşımıza çıkan Carol Peletier kızı Sophia ve eşi Ed ile hayatta kalanlarla birlikte savaşmıştır. İlk sezonda kocasını kaybeden Carol’ı en çok ayakta tutan kişi Darly olmuştur. Oyuncu aynı zamanda cast direktörlüğü de yapmaktadır.

Gleen Rhee-Steven Yeun

Dizinin ilk bölümlerinden itibaren yer alan Gleen Rhee becerikliliği ve zekasıyla Rick’i ve diğer grup üyelerini aylaklardan korumayı başarmıştır. Dizide yer alan Maggie karakterine daha sonra aşık olmuştur.

Maggie Grene-Lauren Cohan

Maggie Grene 2.sezondan itibaren dizide var olmaya başlayan en önemli karakterlerden bir tanesidir. Glenn ile birlikte dizide aşk yaşıyorlar.

Carl Grimes-Chandler Riggs

Babası Rick Grimes komada iken annesi Lori ve babasının en yakın arkadaşı Shane ile birlikte aylaklardan kurtulup hayatta kalmayı başarmıştır. Diziye başladıktan sonra dikkat çeken isimlerden birisidir.

The Walking Dead Dizisi Tüm Sezon Tanıtımları

Şu ana kadar 7 sezondur devam eden ve 8.sezonu merakla beklenen dizinin sezon tanıtımlarını sizlerle buluşturuyoruz.

The Walking Dead 1.Sezon

2010 yılında ilk kez ekrana gelen The Walking Dead ilk sezon tanıtımı ile önceden bu kadar reyting alacağını hissettirmişti. İlk sezonda Rick,Shane,Lori,Dale gibi karakterlerle yola çıkan dizi şimdilerde dizinin ana karakteri olarak bahsedilen birçok oyuncuyu bu sezon itibariyle tanıtmaya başlamıştır.

The Walking Dead 2.Sezon

13 bölüm süren ilk sezonun ardından 2.sezonda büyük ses getirmiştir.5 Aralık 2010’da sezon finali yapıp 2.sezona giriş yapan dizinin ikinci sezonu 16 Ekim 2011’de başlayarak izlenmeye devam etmiştir.

The Walking Dead 3.Sezon

2. sezonun sonlarına doğru eli kolu kesik iki aylağı kölesi haline getiren bir kadın ekibe dahil olmuştur.Kapişonlu ve samuray kılıçlı siyahi kadın dizinin ana karakterlerinden biri olmuştur.

The Walking Dead 4.Sezon

Üçüncü sezonda Merle ve T-Dog karakterlerine veda eden dizide Maggie Greene ve Vali gibi karakterler katılmıştır.

The Walking Dead 5.Sezon

Bir anda kadroya dahil olan Valiyi Michonne’un  kılıcı yerle bir etmiştir.Rick yaralanınca grup dağılma noktasına gelmişti fakat Sasha Williams rolüyle ekibe giren kadın beklenmedik olayları yaratmayı başarmıştır.

The Walking Dead 6.Sezon

5 sezondur ilgiyle izlenen dizi 6.sezonda Fear the Walking Dead adıyla virüsün nasıl yayıldığını gözler önüne sermektedir.

The Walking Dead 7.Sezon

24 Ekim 2016 tarihinde dizinin 7.sezonun başlayacağı duyurulmuştu ve 22 Temmuz yayınlanan 7.sezonun ilk bölümüyle King Ezekeil ve kaplanı da daha çok merak uyandırmaya devam etti.Hızlı bir ilerleyişe devam eden dizinin 8.sezonun ne zaman yayınlanacağı tam bilinmiyor ancak biraz zaman alabileceği de izleyici ile paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

The Walking Dead Dizisi Müzikleri

-Paris Motel-Mr. Splitfoot

-Bob Dylan-Tomorrow Is a Long Time

-Wye Oak-Civilian

-Kari Kimmel-Black

-Fink-Warm Shadow

-Sharon Van Ettens-Serpents

-Ben Nichols-The Last Pale Light in the West

Yorumlar